Opening Nationale Sportweek op OBS de Sluis

Geplaatst op dinsdag 28 september 2021

Afgelopen week vond de nationale sportweek plaats. Op OBS de Sluis is dit altijd een erg leuke en sportieve week met veel activiteiten voor de kinderen. Dit jaar is onze school gekozen om de Kick off te organiseren.


Op vrijdag 17 september vond de grote opening van de Nationale sportweek plaats. Alle 180 kinderen van OBS de Sluis kwamen om 11.00 uur naar de gymzaal toe om de opening van de sportweek te vieren. Ook mochten we o.a. Jessie van Aalst welkom heten, zij speelt in het Nederlands softbal team. Ze vertelde wat sport met haar doet en liet een leuke demonstratie zien met een aantal kinderen van onze school. Vervolgens kwamen we met de hele school in beweging en hebben we vervolgens de 10@10 challenge met elkaar gedaan. In 10 minuten tijd konden we kennismaken met 10 verschillende sporten.

In middag waren er voor alle groepen leuke workshops georganiseerd. Groep 1 en 2 kon megabellen blazen. De spulletjes voor deze activiteit hadden we gehuurd bij de bellenfabriek uit Zwolle. Twee hulpouders hebben dit fantastisch begeleid. De groepen 3,4 en 5 kregen een erg leuke workshop dans aangeboden, mede mogelijk gemaakt door Balans en Dans. In 3 kwartier tijd heeft elke groep een leuke dans aangeleerd gekregen. De kinderen hebben dit erg goed gedaan. De groepen 6,7 en 8 kregen een Segway workshop aangeboden. Dit was een hele mooie ervaring. Veel kinderen konden aan het begin van de les nog niet op een Segway rijden, aan het einde van de les was het iedereen gelukt! Wil je meer informatie over de Segway scholentour, open dan de link: Segway Scholentour “Balanceren kun je leren” – Segway Scholentour

Omroep Flevoland was ook aanwezig en heeft de opening erg mooi in beeld gebracht: Omroep Flevoland – Nieuws – Kinderen dansen en springen tijdens aftrap Nationale Sportweek

Al met al kijken we terug op een zeer geslaagde opening van de Nationale sportweek!

Groeten van Petra Leijten
Vakleerkracht bewegingsonderwijs OBS de Sluis